Manchester United Football Club, pseudonimy takie jak Red Devils i Man U, angielska narodowa profesjonalna drużyna piłkarska (piłka nożna) założona w Manchesterze. Jest to również jeden z największych i odnoszących największe sukcesy klubów w Anglii i na świecie, uważany za główny międzynarodowy klub przedsiębiorczości, którego kibice śledzą na całym świecie. Czerwone Diabły są ostoją angielskiej sceny piłkarskiej od połowy lat 90. Chociaż pierwsza drużyna Manchesteru United powstała jako drużyna amatorska, ale obecny Manchester United ponownie pojawił się jako drużyna pierwszoplanowa. pseudonimy, takie jak Red Devils i Man U, sprawiły, że stało się znane milionom fanów piłki nożnej na całym świecie.

Sławni gracze Manchesteru United są jednymi z najlepszych w historii ligi angielskiej i odnieśli wielki sukces zarówno w kraju, jak i za granicą. Niektórzy z nich to Wayne Rooney, Paul Scholes, Brian McAfee, Teddy Sheringham, Oleighton Jones, David James, John Terry, Sean Connery, Rio Ferdinand i Nicky Byrne. Są jednymi z najbardziej utytułowanych i opłacanych graczy klubu piłkarskiego Manchester United i wielu uważa ich za legendy. Niektórzy uważają je nawet za największe w historii.

Za niektórymi nazwiskami wymienionymi powyżej kryje się interesująca historia. Spośród wszystkich graczy tego wspaniałego klubu, pierwszym brytyjskim graczem, który przeniósł się z Anglii do klubu piłkarskiego Manchester United, był Eric Cantona. Grał w Leeds United of England przez trzy lata, zanim przeniósł się do Manchesteru w 1980. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych graczy, który jest nawet wybrany najlepszym piłkarzem wszechczasów w angielskiej lidze.

Inne tematy: Sprawdź jak, Totolotek wypada na tle innych zakładów bukmacherskich

Kolejnym graczem, który należy do linii Erica Cantony i jest kolejnym z największych mistrzów wszechczasów, jest Oleighton Jones. Jest byłym pomocnikiem Rochdale, który był nawet nominowany do Orderu Brytyjskiego imperium piłki nożnej i jedenaście razy do tytułu mistrza Europy. Po przejściu na emeryturę z piłki nożnej kontynuował studia, które doprowadziły go do zostania ekonomistą w London School of Economics. Obecnie jest jednym z cenionych historyków światowej piłki nożnej.

Oprócz tych zawodników jest wielu innych, którzy stali się legendami i odnieśli wielki sukces na boisku. Wśród nich jest bramkarz David James, który jest chwalony za swoje występy w Walii i jest rekordzistą wszechczasów w rzutach obronnych. Neil Seery, były reprezentant Republiki Irlandii, jest kolejnym świetnym bramkarzem i jest dobrze znany ze swojego wieloletniego związku z Manchesterem United. Kolejnym graczem, który kiedyś grał w Walii, a teraz gra w Rangers, jest Olelieffe Myerson.

W klubie było wielu znanych piłkarzy, którzy stali się synonimem klubu, w wyniku czego wielu kibiców jest nieugiętych, że jest to drużyna reprezentująca to, co najlepsze w brytyjskim życiu. Wiele innych klubów na całym świecie próbuje teraz naśladować osiągnięcia klubu i wydaje się, że klub piłkarski Manchester United może zostać jedną z najpopularniejszych drużyn na świecie. Jak udowodnił trener Sir Alex Ferguson, jest to drużyna, która może walczyć o tytuł Premier League rok później. To dzięki osiągnięciom drużyny i rosnącej lojalności jej kibiców drużyna ta nadal jest solą w oku dużych konkurentów, takich jak Chelsea i Manchester City.