Chyba każdy zna taką osobę, której ciężko kupić prezent. Ktoś, kto wszystko ma i nic nie potrzebuje. Albo osoba, która nie lubi dostawać drogich prezentów, ponieważ czuje się zobowiązana. Z pomocą przychodzi herbata, która może być zarówno drobnym podarunkiem czy dodatkiem, jak i pełnowymiarowym prezentem.

Dla kogo?

Herbata na prezenthttps://cupandyou.pl/herbata.html jest pomysłem uniwersalnym, a zarazem bardziej wyszukanym niż kwiaty czy czekoladki. Napój ten pije każdy, więc nie ma możliwości, że zakup będzie nietrafiony. Pijemy ją nie tylko dla smaku, ale też dla jej właściwości lub atmosfery towarzyszącej całemu rytuałowi. Wybierając ją jako podarunek dla bliskiej osoby, możemy trafić w jej gusta z bardziej wyszukanymi aromatami. Poza urodzinami, jest to świetny pomysł na dzień matki, ojca, babci czy dziadka. Pod choinką stworzy kompletny prezent spakowana wraz z kubkiem i zaparzaczem. Coraz więcej osób daje małe herbatki jako pamiątkę dla gości weselnych. Jest to także najbezpieczniejsza opcja, kiedy obdarowujemy osoby, o których niewiele wiemy takie jak nauczyciel czy szef.

Jaki rodzaj wybrać?

Wybór herbat jest bardzo szeroki. Poszczególne rodzaje różnią się, m.in. smakiem, aromatem, właściwościami oraz sposobem parzenia. Najpopularniejsza jest herbata czarna, znana każdemu od dzieciństwa, podawana zazwyczaj w towarzystwie cytryny i cukru. Ma ona właściwości pobudzające ze względu na wysoką zawartość teiny. Wspomaga także procesy trawienia, stąd często podawana jest po ciężkostrawnym posiłku. Drugie miejsce pod względem popularności zajmuje herbata zielona. Posiada ona szereg właściwości zdrowotnych m.in. obniża ciśnienie oraz poziom cholesterolu. Dodatkowo ma ona ciekawą właściwość, że jej działanie bardzo różni się w zależności od czasu parzenia. Parzona 1-2 minuty będzie miała działanie pobudzające, natomiast 4-5 minut – relaksujące. Herbata pu-erh, zwana też czerwoną, oprócz wyjątkowego aromatu ma też do zaoferowania wspomaganie odchudzania. Herbata biała jest bardzo delikatna, dobra dla kogoś, kto pije ten napój wiele razy dziennie. Rooibos oraz herbatki owocowe nie posiadają teiny, dlatego idealnie sprawdzą się jako napój na wieczór lub dla kobiet w ciąży i dzieci o każdej porze dnia. Yerba mate zwiększa poziom energii, dlatego polecana jest jako zamiennik kawy. Tu należy jednak pamiętać, że do zaparzenia potrzebne są dodatkowe akcesoria, więc jeśli ktoś nie dysponuje takim w domu – w dobrym guście jest kupić od razu cały zestaw.

Wystarczy odrobina wiedzy o obdarowywanym, aby prezent był trafiony i pochodził prosto z serca. A jeśli nie możemy się zdecydować na jeden rodzaj lub chcemy dostarczyć komuś więcej wrażeń – świetnie sprawdzi się zestaw herbat. Możemy wybierać spośród zestawów tematycznych np. na daną porę roku, na urodziny, z gratulacjami czy podziękowaniami. Takie zestawy posiadają już piękne prezentowe opakowania. Obdarowana osoba z pewnością będzie o nas pamiętać za każdym razem pijąc ulubiony napój.